BS 14
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Luhan van Niekerk | ZA | Great Tennis | No | - |
[2] | Alec Koch | Recreation Tennis Club | No | - | |
[3] | Luka van Niekerk | ZA | Wellington Tennis Club | No | - |
[4] | Liyema Mancoba | Stirling Primary | No | - | |
- | Alternate 3 | Yes | Aadam Domingo | ||
- | Johan Theron | NA | Sport Klub Windhoek | No | - |
- | William Von heynitz | Camps Bay Tennis Club | No | - | |
- | Dylan Merifield | Fish Hoek Tennis Club | No | - | |
- | Quinn Smith | Paarl Hugenote | No | - | |
- | Rocco Noades | ZA | Rhenish Laerskool | No | - |
- | Eneale Rolfe | ZA | Durbanville Tennis Club | No | - |
- | Iwan van Vuuren | ZA | Durbanville Tennis Club | No | - |
- | Migael ROOS | ZA | Tennis World Academy - Ida's Valley | No | - |
- | Matthew West | ZA | Recreation Tennis Club | No | - |
- | Jonny De Beer | ZA | anthony harris tennis academy | No | - |
Withdrawn (Late) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Aadam Domingo | ZA | Pinelands Tennis Club | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2024-04-13 8:00am | A2 | PAU - Court 1 |
Dylan Merifield
|
Iwan van Vuuren
|
6-1, 6-0 |
2024-04-13 8:00am | A3 | PAU - Court 2 |
Liyema Mancoba [4]
|
Matthew West
|
6-1, 6-2 |
2024-04-13 8:00am | A4 | PAU - Court 3 |
Eneale Rolfe
|
Quinn Smith
|
1-6, 2-6 |
2024-04-13 8:00am | A5 | PAU - Court 4 |
Johan Theron
|
Rocco Noades
|
6-3, 6-3 |
2024-04-13 8:00am | A6 | PAU - Court 5 |
William Von heynitz
|
Luka van Niekerk [3]
|
2-6, 2-6 |
2024-04-13 8:00am | A7 | PAU - Court 6 |
Jonny De Beer
|
Migael ROOS
|
6-0, 6-0 |
N/A | A8 | PAU - Court 1 |
Alternate 3
(Did not play)
|
Alec Koch [2]
|
Walkover |
N/A | A9 | PAU - Court 1 |
Luhan van Niekerk [1]
(Did not play)
|
Dylan Merifield
|
Walkover |
2024-04-13 12:00pm | A10 | PAU - Court 2 |
Liyema Mancoba [4]
|
Quinn Smith
|
0-6, 2-6 |
2024-04-13 12:00pm | A11 | PAU - Court 3 |
Johan Theron
|
Luka van Niekerk [3]
|
0-6, 1-6 |
2024-04-13 12:00pm | A12 | PAU - Court 4 |
Jonny De Beer
|
Alec Koch [2]
|
6-3, 6-4 |
2024-04-14 8:00am | A13 | STK - Court 10 |
Dylan Merifield
|
Quinn Smith
|
6-7, 0-6 |
2024-04-14 8:00am | A14 | STK - Court 11 |
Luka van Niekerk [3]
|
Jonny De Beer
|
6-7, 6-1, 11-9 |
2024-04-14 1:15pm | A15 | STK - Court 05 |
Quinn Smith
|
Luka van Niekerk [3]
|
1-6, 3-6 |
2024-04-14 1:15pm | B1 | STK - Court 06 |
Dylan Merifield
|
Jonny De Beer
|
0-6, 3-6 |
2024-04-14 8:00am | C2 | STK - Court 12 |
Johan Theron
|
Alec Koch [2]
|
6-4, 6-2 |
2024-04-14 1:15pm | C3 | STK - Court 07 |
Liyema Mancoba [4]
|
Johan Theron
|
1-6, 2-6 |
2024-04-13 12:00pm | E2 | PAU - Court 5 |
Matthew West
|
Eneale Rolfe
|
0-6, 2-6 |
2024-04-13 12:00pm | E3 | PAU - Court 6 |
Rocco Noades
|
William Von heynitz
|
6-1, 6-0 |
2024-04-14 9:15am | E5 | STK - Court 01 |
Iwan van Vuuren
|
Eneale Rolfe
|
2-6, 2-6 |
2024-04-14 9:15am | E6 | STK - Court 02 |
Rocco Noades
|
Migael ROOS
|
6-2, 6-2 |
2024-04-14 1:15pm | E7 | STK - Court 09 |
Eneale Rolfe
|
Rocco Noades
|
4-6, 1-6 |
2024-04-14 1:15pm | F1 | STK - Court 10 |
Iwan van Vuuren
|
Migael ROOS
|
2-6, 2-6 |
2024-04-14 9:15am | G3 | STK - Court 03 |
Matthew West
|
William Von heynitz
|
3-6, 4-6 |