BS 14 Gold
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Ivan Pribil | BW | Notwane | No | - |
[2] | Itumeleng Moses | ZA | No | - | |
[3] | Lothar Dedekind | Van der Westhuizen Tennis Academy | No | - | |
[4] | Gugu Zungu | ZA | Ellis Park Tennis Club | No | - |
- | Tendai Nawa | No | - | ||
- | Ruben Steyn | ZA | Annlin Tennisclub | No | - |
- | TYSON ANDERSON | BW | No | - | |
- | Jaydon Billson | ZA | JL's Juniors Club | No | - |
- | Troy Anderson | BW | No | - | |
- | Kananelo Mofokeng | ZA | Cbc Primary | No | - |
- | Jordan Russell | St David's Marist Inanda | No | - | |
- | Frank Stacey | ZA | Beaulieu Prep | No | - |
- | Christopher Greyvensteyn | ZA | Benoni Country Club | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2023-11-04 8:00am | A2 | Tuks - Court 5 |
Troy Anderson
|
Frank Stacey
|
6-4, 6-1 |
2023-11-04 8:00am | A4 | Tuks - Court 6 |
Tendai Nawa
|
Ruben Steyn
|
6-3, 6-4 |
2023-11-04 8:00am | A5 | Tuks - Court 7 |
TYSON ANDERSON
|
Kananelo Mofokeng
|
6-1, 6-0 |
2023-11-04 8:00am | A6 | Tuks - Court 8 |
Jaydon Billson
|
Gugu Zungu [4]
|
0-6, 0-6 |
2023-11-04 8:00am | A7 | Tuks - Court 9 |
Jordan Russell
|
Christopher Greyvensteyn
|
3-6, 2-6 |
2023-11-04 11:00am | A9 | Tuks - Court 14 |
Ivan Pribil [1]
|
Troy Anderson
|
0-6, 1-6 |
2023-11-04 11:00am | A10 | Tuks - Court 15 |
Lothar Dedekind [3]
|
Tendai Nawa
|
1-6, 2-6 |
2023-11-04 11:00am | A11 | Tuks - Court 16 |
TYSON ANDERSON
|
Gugu Zungu [4]
|
5-7, 5-7 |
2023-11-04 12:30pm | A12 | Tuks - Court 1 |
Christopher Greyvensteyn
|
Itumeleng Moses [2]
|
1-6, 4-6 |
2023-11-05 8:00am | A13 | Tuks - Court 4 |
Troy Anderson
|
Tendai Nawa
|
6-3, 6-3 |
2023-11-05 8:00am | A14 | Tuks - Court 5 |
Gugu Zungu [4]
|
Itumeleng Moses [2]
|
6-1, 6-1 |
2023-11-05 11:00am | A15 | Tuks - Court 9 |
Troy Anderson
|
Gugu Zungu [4]
|
2-6, 0-6 |
2023-11-05 11:00am | B1 | Tuks - Court 10 |
Tendai Nawa
|
Itumeleng Moses [2]
|
6-3, 6-3 |
2023-11-05 8:00am | C1 | Tuks - Court 6 |
Ivan Pribil [1]
|
Lothar Dedekind [3]
|
6-3, 1-6, 5-10 |
2023-11-05 8:00am | C2 | Tuks - Court 7 |
TYSON ANDERSON
|
Christopher Greyvensteyn
|
6-4, 6-7, 10-2 |
2023-11-05 11:00am | C3 | Tuks - Court 11 |
Lothar Dedekind [3]
|
TYSON ANDERSON
|
1-6, 0-6 |
2023-11-05 11:00am | D1 | Tuks - Court 12 |
Ivan Pribil [1]
|
Christopher Greyvensteyn
|
5-7, 1-6 |
2023-11-04 12:30pm | E3 | Tuks - Court 2 |
Kananelo Mofokeng
|
Jaydon Billson
|
0-6, 1-6 |
2023-11-05 8:00am | E5 | Tuks - Court 8 |
Frank Stacey
|
Ruben Steyn
|
2-6, 3-6 |
N/A | E6 | Tuks - Court 9 |
Jaydon Billson
|
Jordan Russell
(Did not play)
|
Walkover |
2023-11-05 11:00am | E7 | Tuks - Court 13 |
Ruben Steyn
|
Jaydon Billson
|
6-1, 7-5 |