BS 12 Bronze
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | James Venter | ZA | Dainfern Tennis Club | No | - |
[2] | Caleb Jordaan | ZA | Wonderboom Primary | No | - |
[3] | Andy Miller | ZA | German Country Club | No | - |
[4] | Thoriso Mokoena-Akwiwu | Dainfern Tennis Club | No | - | |
- | Oarabile Sibanyoni | No | - | ||
- | Lebone Tlape | Big River Squash & Fitness Centre | No | - | |
- | Letso Luyanda Mesotlo | Notwane | No | - | |
- | Ewan van Rensburg | Hennopspark Primary | No | - | |
- | Motheo Kgosimore | Notwane | No | - | |
- | Jagger Curtis | St Stithians Boys' College | No | - | |
- | Reatlegile Keakabetse | No | - | ||
- | Tayler Venter | Constantia Primary | No | - | |
- | Philip Snyman | ZA | Laerskool Warmbad | No | - |
- | Christiaan Benade | ZA | Noordheuwel Tennis Club | No | - |
- | Matt Khansefid | No | - | ||
- | Santiago Koen | ZA | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2023-11-04 9:30am | A1 | Tuks - Court 14 |
James Venter [1]
|
Reatlegile Keakabetse
|
6-3, 4-6, 10-8 |
2023-11-04 9:30am | A2 | Tuks - Court 15 |
Letso Luyanda Mesotlo
|
Jagger Curtis
|
3-6, 0-6 |
2023-11-04 9:30am | A3 | Tuks - Court 16 |
Thoriso Mokoena-Akwiwu [4]
|
Santiago Koen
|
0-6, 0-6 |
2023-11-04 11:00am | A4 | Tuks - Court 1 |
Lebone Tlape
|
Philip Snyman
|
5-7, 3-6 |
2023-11-04 11:00am | A5 | Tuks - Court 2 |
Motheo Kgosimore
|
Ewan van Rensburg
|
7-5, 5-7, 10-4 |
2023-11-04 11:00am | A6 | Tuks - Court 3 |
Matt Khansefid
|
Andy Miller [3]
|
6-0, 6-0 |
2023-11-04 11:00am | A7 | Tuks - Court 4 |
Christiaan Benade
|
Tayler Venter
|
4-6, 0-6 |
2023-11-04 11:00am | A8 | Tuks - Court 5 |
Oarabile Sibanyoni
|
Caleb Jordaan [2]
|
0-6, 0-6 |
2023-11-04 2:00pm | A9 | Tuks - Court 7 |
James Venter [1]
|
Jagger Curtis
|
1-6, 0-6 |
2023-11-04 2:00pm | A10 | Tuks - Court 8 |
Santiago Koen
|
Philip Snyman
|
2-6, 2-6 |
2023-11-04 2:00pm | A11 | Tuks - Court 9 |
Motheo Kgosimore
|
Matt Khansefid
|
0-6, 0-6 |
2023-11-04 2:00pm | A12 | Tuks - Court 10 |
Tayler Venter
|
Caleb Jordaan [2]
|
1-6, 2-6 |
2023-11-05 9:30am | A13 | Tuks - Court 11 |
Jagger Curtis
|
Philip Snyman
|
6-3, 6-3 |
2023-11-05 9:30am | A14 | Tuks - Court 12 |
Matt Khansefid
|
Caleb Jordaan [2]
|
6-3, 6-3 |
2023-11-05 12:30pm | A15 | Tuks - Court 12 |
Jagger Curtis
|
Matt Khansefid
|
6-3, 6-2 |
2023-11-05 12:30pm | B1 | Tuks - Court 13 |
Philip Snyman
|
Caleb Jordaan [2]
|
0-6, 6-3, 10-5 |
2023-11-05 9:30am | C1 | Tuks - Court 13 |
James Venter [1]
|
Santiago Koen
|
3-6, 4-6 |
2023-11-05 9:30am | C2 | Tuks - Court 14 |
Motheo Kgosimore
|
Tayler Venter
|
5-7, 4-6 |
2023-11-05 12:30pm | C3 | Tuks - Court 14 |
Santiago Koen
|
Tayler Venter
|
6-1, 6-0 |
2023-11-05 12:30pm | D1 | Tuks - Court 15 |
James Venter [1]
|
Motheo Kgosimore
|
6-3, 6-3 |
2023-11-04 2:00pm | E1 | Tuks - Court 11 |
Reatlegile Keakabetse
|
Letso Luyanda Mesotlo
|
3-6, 0-6 |
2023-11-04 2:00pm | E2 | Tuks - Court 12 |
Thoriso Mokoena-Akwiwu [4]
|
Lebone Tlape
|
3-6, 1-6 |
2023-11-04 2:00pm | E3 | Tuks - Court 13 |
Ewan van Rensburg
|
Andy Miller [3]
|
1-6, 0-6 |
2023-11-04 2:00pm | E4 | Tuks - Court 14 |
Christiaan Benade
|
Oarabile Sibanyoni
|
6-4, 6-3 |
2023-11-05 9:30am | E5 | Tuks - Court 15 |
Letso Luyanda Mesotlo
|
Lebone Tlape
|
6-3, 6-2 |
2023-11-05 9:30am | E6 | Tuks - Court 16 |
Andy Miller [3]
|
Christiaan Benade
|
6-4, 6-0 |
2023-11-05 12:30pm | E7 | Tuks - Court 16 |
Letso Luyanda Mesotlo
|
Andy Miller [3]
|
2-6, 3-6 |
2023-11-05 2:00pm | F1 | Tuks - Court 1 |
Lebone Tlape
|
Christiaan Benade
|
6-4, 7-5 |
2023-11-05 11:00am | G1 | Tuks - Court 1 |
Reatlegile Keakabetse
|
Thoriso Mokoena-Akwiwu [4]
|
6-2, 6-4 |
2023-11-05 11:00am | G2 | Tuks - Court 2 |
Ewan van Rensburg
|
Oarabile Sibanyoni
|
6-4, 6-1 |
2023-11-05 2:00pm | G3 | Tuks - Court 2 |
Reatlegile Keakabetse
|
Ewan van Rensburg
|
7-5, 3-6, 10-5 |
2023-11-05 2:00pm | H1 | Tuks - Court 3 |
Thoriso Mokoena-Akwiwu [4]
|
Oarabile Sibanyoni
|
3-6, 6-3, 5-10 |